Savunma SanayiGeleneksel kurşun geçirmez yelekler doğrudan atışa karşı tam koruma sağlamazlar ; kullanım alanlarında sadece seramik esaslı koruyucular , daha yüksek güvenlik sınıflarının standartlarını güvenilir bir şekilde karşılayabilir.

Personel ve araç korumalarında ; balistik performansı artırmak, ağırlığı azaltmak ve konforu sağlamak için konusunda uzman iş ortaklarımız ile seramik ve kompozit malzemeleri savunma sanayi icin üretebilme özelliğine sahibiz .Değişken üretim teknolojimiz sayesinde personel icin konfuru saglayan vücut kıvrımları veya araclar icin köşe ve kesit farkılıkları gibi özelleştirilmiş tasarımların üretilmesini mümkün kılmaktayız.

Atış altında , genel yapıdaki çatlak yayılmasını en aza indirmek ve çoklu darbe kabiliyeti arttırmak icin monolitik seramik plakalara ek olarak daha küçük dörtgen yada çokgen seramik formların kullanımına dayanan tasarımlar da yapabilmekteyiz .

Polimer veya kaucuk matriksli , seramik ve zırh celiği takviyeli kompozit balistik levhalarımız düşük ağırlıkları ve mükemmel zırh özellikleri sayesinde kara taşıtları,helikopterler,gemi ve mobil konteynerlerde direkt atış , topçu şarapneli ve kara mayınlarına karşı koruma sağlarlar . Işık Teknoloji ; merminin tipi, kalibresi, ağırlığı ve hızına göre geleneksel çelik çözümlerinin yerini büyük ölçüde almış seramik-polimer-kaucuk kompozit sistemler gibi müşteriye özel koruma sistemleri geliştirmektedir.