Madencilik Sanayi

Değirmen Astarları

Seramik fabrikaları ve metalik olmayan madenlerin öğütülmesinde kullanılan bilyalı değirmenlerin seramik astarlarını Işık Teknoloji kendi tesislerinde üretmektedir. Kullanım şartlarına göre yüksek alüminalı veya zirkonya'lı seramik astarlar gerekli analizlerde üretilmektedir. Uygun imalat proseslerine bağlı kalınarak üretilen astarlar en iyi çalışma zamanı yeterli mekanik ve sertlik özelliklerini sağlamaları için yüksek alümina ve zirkonya oranları seçilmektedir. Ayrıca müşterilerimizin çalışma şartlarına göre değirmen astarlarının daha uzun ömürlü olabilmesi için astar dizaynı da yapılabilmektedir.


Seramik Öğütme Bilyaları

Islak veya kuru ortamlarda çalışan bilyalı öğütme değirmenleri için yüksek alüminalı ve zirkonyalı öğütme bilyalarını istenen çaplarda üretebilmekteyiz. Aşınma ve buna bağlı olarak bilya çalışma ömürlerinin yüksek olması için Al2O3 oranı çalışma yerine göre %92 veya %95 olarak üretilmektedir.


Öğütme bilyaları standart 30, 40, 50, 60, 70 kadar üretilebilmektedir. Büyük ölçülerde 80, 90 ve 100 müşterilerimizin özel isteklerine göre üretilebilmektedir.


Kau-Ser Aşınma ve Darbeye Dayanıklı Kompozit Plakalar

Kau-ser daha çok orta ve hafif çalışma şartlarında mükemmel aşınma dayanımına sahip, kauçuk ve seramik malzemeden oluşan bir çeşit kompozit aşınma plakalasıdır. Besleyiciler, döküş şutları, bunker ve beslenme hunileri, transfer noktaları, kamyon kasaları gibi, aşınma ve ses absorve etme özelliğinden dolayı, bir çok alanda kullanılmaktadır.

Özellikleri ve Avantajları

Çevreye UyumStandart Üretim

ÜRÜN Genişlik(mm) Uzunluk(mm)
KTS-25 250 500
KTS-50 500 500* Talebe göre stenilen ölçülerde plakalar yapılabilmektedir.

Montaj

Saplama kaynaklı civatalar veya vidalar ile kolay montaj avantajı


Seramik Takviyeli Konveyör Tamburları

Çamurlu ve ıslak ortamlar gibi ağır şartlarda çalışan konveyör bantlar için yüksek aşınmaya dayanıklı seramik takviyeli tahrik tamburlarını üretmekteyiz. Daha uzun değişim veya tamir süresi ile çamurdan ve ıslaklıktan kaynaklanan tambur-bant kaymalarını önleyerek, şantiyeler ve maden sahaları için öncelikli ürünlerden biridir. Tahrik tamburu ve bant arasındaki sürtünme seramik parçacıklar ile arttırılarak bantın gerilmesi düşürülmekte böylece makaralara, rulmanlara ve konveyöre etki eden döndürme kuvveti düşerek konveyörün rahat çalışmasını sağlamaktadır. Herhangi bir ölçü sınırlaması olamadan her tip konveyör için istenilen ölçülerde tamurların imalatını gerçekleştirebilmekteyiz.

Avantajları


Aşınma ve Korozyona Karşı Seramik PlakalarModern malzemeler olarak adlandırılan teknik seramiklerden imal edilen plakalar, çok zor çalışma şartlarında aşınma, korozyon ve yüksek sıcaklıklarda birçok ihtiyacı karşılamaktadır. IşıkTeknoloji bu tip yüksek özellikli plakaların imalat kapasitesine sahiptir.Özellikle seramikler çelikhaneler, madenler, mineral proses ve hazırlama tesisleri, kağıt, küspe, kimya ve ilaç sanayi, petro-kimya, termik ve nükleer enerji, çimento-beton ve genel makine sektörlerinde ki makinelerde kullanılmaktadır. Ürettiğimiz parçalar çok yüksek sıcaklıklar ki bu değerler 1400-1800 C lerde dahil mükemmel aşınma dayanımı sağlamaktadır. Standart ölçülerdeki parçalar haricinde müşterilerimizin talep ettiği ölçülerde veya şekiller içinde üretim yapılabilmektedir.